Artystyczny czerwiec 2023

Czerwiec to zawsze miesiąc niezwykłej aktywności artystycznej. Choć lato się rozkręca to i w naszym zespole nie było nudy. Próby próbami, ale koncerty i pokazy to zupełnie inna kwestia. Jak pokazuje poniższe zestawienie było co robić 🙂

2 czerwca

V Zjazd Szkół im. Jana Pawła II

Tegoroczna edycja zjazdu pod hasłem: „Proszę was, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy” – Św. Jan Paweł II (Kraków, 10 czerwca 1979 r.) Rozpoczęła się Mszą Świętą w Katedrze Rzeszowskiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a później w Parku Papieskim w Rzeszowie odbył się koncert, podczas którego zaprezentowały się się grupa Mała Bandoska oraz grupa młodzieżowa.

3 czerwca

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków organizowało w Wojewódzkim Domu Kultury obchody 35-lecia założenia Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W czasie spotkania miały miejsce wykłady i konferencje, a także konsultacje na temat zdrowia, a w części artystycznej wystąpiła grupa absolwentów oraz grupa seniorów.

7 czerwca

W tym dniu grupa młodzieżowa (mocno okrojona) zatańczyła na Festynie Sportowo-Rekreacyjnym organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 im. ks. Piotra Skargi w Rzeszowie, a zaprezentowała tańce przeworskie.

12 czerwca

W Szkole Podstawowej nr 37 w Rzeszowie odbyła się Gala Finałowa, wieńcząca I Międzyszkolny Konkurs Fotograficzno-Plastyczny „Rzeszów – tu są moje korzenie”. Najmłodsza grupa zespołu, Mała Bandoska, wystąpiła w strojach i tańcach rzeszowskich uświetniając część artystyczną Gali, podczas której rozdane zostały nagrody 12. laureatom – zwycięzcom konkursu.

21 czerwca

„Witajcie wakacje” to tytuł koncertu, który odbył się w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Tym wydarzeniem umownie (oczywiście) „zakończyliśmy” sezon artystyczny 2022/2023. Wraz z kapelą wystąpiły wszystkie grupy naszego ZPiT „Bandoska”. Każda z nich zaprezentowała repertuar, nad którym pracowała przez cały sezon artystyczny. Przed nami, podczas wakacji, długo wyczekiwany Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, oraz (mamy nadzieję) wyjazd zagraniczny.

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x