Bandoska na Festiwalu w Michalovcach (Słowacja)

W dniach 28-30 maja 2019 r. Grupa Młodzieżowa „Bandoski” wzięła udział w XIX Festiwalu działalności artystycznej dzieci i młodzieży organizowanej przez Základná Škola w Michalovcach na Słowacji.

Bandoska od wielu lat współpracuje z organizatorami Festiwalu, w związku z czym co roku bierze w nim udział jako gość specjalny. Podczas krótkiego pobytu młodzież zatańczyła aż w czterech koncertach. Wystąpiła z najnowszym repertuarem debiutując barwnym i energicznym krakowiakiem.

Długi układ, skomplikowane figury i świetne wykonanie – całość spotkała się z owacją na stojąco, zarówno przez dorosłych, jak i przez młodszych widzów podczas specjalnego koncertu dla dzieci i młodzieży ze słowackich szkół. Największym jednak zainteresowaniem, a nawet propozycjami kupna, spotkały się nasze stroje krakowskie, które niewątpliwie wyróżniały się swoim bogactwem i kolorami na tle tradycyjnych słowackich strojów, a także kostiumów zespołów estradowych. Trzeba przyznać, że polskie tańce narodowe słyną z pięknych materiałów i dodatków, a także elegancji zarówno w strojach, jak i krokach, i muzyce.

Pomimo napiętego harmonogramu występów był także czas na integrację ze słowacką młodzieżą – śpiewy, tańce, a nawet zajęcia komputerowe. Pogoda dopisała, były ciepłe słoneczne dnia, co było kluczowe dla wyjątkowego miejsca noclegowego, jaki przygotowali dla nas organizatorzy, w pensjonacie nad samym zalewem (Zemplínska šírava). Z kolei w deszczowy wieczór nie zabrakło kreatywności naszym tancerzom, którzy postanowili nakręcić własny film, czym zaimponowali instruktorom i opiekunom. Już teraz mamy nadzieję na udział w Jubileuszowym XX Festiwalu w uwielbianych przez nas Michalovcach.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x