Paniaga 2019

Święto ulicy 3 Maja w Rzeszowie

Za nami XVI edycja Święta Ulicy Pańskiej, w której tradycyjnie wzięła udział Bandoska. Tegoroczna Paniaga upłynęła w międzynarodowym klimacie z naciskiem na chorwackie akcenty. Dlaczego chorwackie? Otóż w połowie maja 2018 roku Miasto Rzeszów podpisało umowę o współpracy ze stolicą Dalmacji – Miastem Split. Dlatego w tym roku wydarzenie to stanowiło symbol partnerstwa obu Miast.To jednak nie pierwszy raz, gdy za sprawą Prezydenta Miasta Rzeszowa Paniaga przygotowywana jest z motywem innych kultur.

Dodatkowo, wzorem lat ubiegłych, Bandoska dołączyła się ze swoimi pomysłami. W związku z czym, za sprawą naszego Zespołu, Paniaga miała wydźwięk bogatszy o dwa Państwa: Węgry i Słowację.

Na nasze zaproszenie przyjechały dwa zaprzyjaźnione Zespoły: „EZERJÓ” SZENTMIKLÓS NÉPTÁNCEGYÜTTES (Węgry), ZÁKLADNÁ ŠKOLA (Słowacja). Oba Zespoły przeszły z nami w barwnym korowodzie ulicą 3 Maja, a także wystąpiły na scenie przy fontannie multimedialnej.

Dzień wcześniej, z okazji Dnia Flagi RP oba zespoły wystąpiły z ZPiT Bandoska w koncercie „Z Przyjaciółmi dla BIAŁO-CZERWONEJ”. Przeczytaj o tym TUTAJ

Sprawdź także kalendarz imprez

Fotorelację z tego co działo się podczas Święta Paniagi znajdziesz poniżej, ale zapraszamy także do zakładki GALERIA


Dodaj komentarz

Please Login to comment
  Subscribe  
Powiadom o