Karpaty na widelcu 2023 - bandoska.pl


Majówka 2023

Karpacka Majówka 2023

Jeśli chodzi o nasz Zespół to majówka w tym roku wygląda całkiem ciekawie. To właśnie w dniach 1-3 maja będziemy niezwykle aktywni. Oprócz zaproszenia Zespołu z Rumunii będą występy taneczne, wokalne oraz korowody. Będzie można zobaczyć właściwie cały nasz zespół.

Karpacka Majówka 2023 - bandoska.pl

Z reguły majówka kojarzyła się wyłącznie z dnie 3 maja i Świętem Paniagi. W tym roku świętowanie będzie „podwójne”, ponieważ władze miasta zdecydowały się zorganizować właśnie tych dniach „Karpaty na widelcu”. Imprezę, która przypadła do gustu mieszkańcom Rzeszowa i nie tylko, a jej pierwsza edycja odbywał się pod koniec września roku 2022. Organizatorem jest Estrada Rzeszowska, a gościem honorowym Robert Makłowicz.

1 maja 2023 /poniedziałek/

Przyjeżdża do nas zaproszony Zespół z Rumunii, a konkretnie Transylvania National Folk Ensemble z regionu Maramureș.

2 maja 2023 /wtorek/

Zajmujemy się Zespołem z Rumunii pokazując nasze miasto i piękną okolicę, a wieczorem grupy Młodzieżowa, Absolwentów oraz Seniorów wystąpią z repertuarem wokalnym na II Podkarpackim Festiwalu Patriotycznym, którego organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

3 maja 2023 /środa/

Ta data to już pewniak w naszym kalendarzu imprez. Święto ulicy Pańskiej w Rzeszowie, które potocznie nazywane jest PANIAGĄ, odbywa się co roku w długi weekend majowy, a konkretnie w dniu 3. maja.

O godzinie 12.00 przewidziany jest korowód (parada) zespołów artystycznych z całego regionu, a po przemarszu prezentacje na scenie, która ustawiona będzie na rzeszowskich fontannach multimedialnych, odbędą się prezentacje artystyczne. Oprócz zaproszonego Zespołu z Rumunii swoje umiejętności zaprezentuje najmłodsza grupa naszego zespołu – „Mała Bandoska”.

fot. M. Czerkies-Zając, K. Winiarska, Estrada Rzeszowska

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x