jubileusz 70 lat bandoska


Jubileusz 70-lecia Bandoski

Zespół Pieśni i Tańca „Bandoska”

logo bandoskaWyjątkowy dla nas 2020 rok – 70-lecia naszego Zespołu został zachwiany przez wiadomą wszystkim sytuację na świecie. Na trzy miesiące przed Koncertem Galowym wstrzymano próby, zamówienia, wnioski. Im bliżej pierwszego koncertu tym coraz mniej nadziei na zrealizowanie wszystkich zamierzeń.

I choć sytuacja nie jest wciąż jasna, nasi tancerze i przyjaciele mieszkający za granicą nie przyjadą tak licznie jak zwykle nie poddaliśmy się i postawiliśmy na nieco inną, niż dotąd, formułę – KONCERT PLENEROWY.

Po pierwsze – 20 września – Koncert „Krajobrazy” w Parku Jedności Polonii z Macierzą!

plakat jubileusz

Po drugie – zadanie publiczne „Rzeszów tańczy Bandoskę” dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Rzeszów, w ramach którego odbyły się warsztaty taneczne dla Mieszkańców Rzeszowa. Poznaliśmy specyfikę polskich tańców ludowych z naciskiem na nasz region. Nauczyliśmy się kilku podstawowych polek i przede wszystkim – w pięknych warsztatowych koszulkach – odtańczyliśmy bandoskę!

UWAGA! Już wkrótce udostępnimy na naszym kanale YouTube filmik z realizacji tego zadania.

Po trzecie – projekt „Bandoska z Rzeszowa”, który zrealizowaliśmy dzięki wsparciu miasta Rzeszów. W ramach projektu wykonaliśmy sesję fotograficzną w najważniejszych miejscach turystycznych
Rzeszowa – efekty tej pracy można oglądać w Sali Wystawowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz w specjalnym folderze pod tą samą nazwą.

kultura w rzeszowie

Po czwarte – wyjątkowa sesja plenerowa w pięknych i dzikich miejscach Podkarpacia – efekty można oglądać w Klubie Turkus Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz w jubileuszowym folderze Zespołu.

Wszystkie działania wykonaliśmy z przytupem i uśmiechem na twarzy, choć niestety w ograniczonej formule. A już wkrótce udostępnimy Wam nasze przepiękne foldery!

Rzeszów Stolica Innowacji

5 2 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x